Profesjonalne sprzątanie biur

Dbanie o porządek w biurze to sprawa oczywista. Każdemu właścicielowi powinno zależeć na tym, aby jego pracownicy przebywali w pomieszczeniach schludnych, czystych i zadbanych. W utrzymaniu porządku może pomóc profesjonalna firma sprzątająca Warszawa, która zagwarantuje profesjonalne sprzątanie biur. Jakie są jej podstawowe obowiązki?

Firma sprzątająca w Twoim biurze. Od czego należy zacząć?

Na komfort pracy bez dwóch zdań wpływa czystość w całym obiekcie biurowym. Milej jest wykonywać codzienne obowiązki, gdy ma się uporządkowane biuro, a na podłodze nie zalegają śmieci. Aby zoptymalizować sprzątanie biur Warszawa i dopasować rodzaj usług do potrzeb przedsiębiorstwa, konieczne jest uwzględnienie kilku ważnych kwestii podczas nawiązywania kontaktu z firmą sprzątającą. Z naszego doświadczenia wynika, że ustalenie wszystkiego na samym początku współpracy, nie generuje późniejszych problemów, a obie strony są zadowolone z efektów.

Ustalenie czasu sprzątania biura

Klient może zażyczyć sobie profesjonalne sprzątanie biur w różnych porach dnia. Zwykle jest to uzależnione od profilu działalności. Jedni oczekują sprzątania w ciągu pracy biura, a inni wolą, gdy działania porządkowe odbywają się poza godzinami jego funkcjonowania. Nie ma tutaj reguły. Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji właściciela obiektu. Dla niektórych bardzo ważne jest, aby czystość zachowywać na bieżąco, szczególnie w pomieszczeniach sanitarnych. Dla innych z kolei większe znaczenie ma brak styczności Klientów z personelem sprzątającym.

Ponadto, niektórzy właściciele chcą, aby biura sprzątane były codziennie, a innym wystarcza w zupełności wizyta pani sprzątającej 2-3 razy w tygodniu.

Istotne jest więc, aby na początku współpracy ustalić preferowane godziny sprzątania w ciągu dnia, a także częstotliwość, z jaką pracownik firmy sprzątającej ma pojawiać się w obiekcie.

Zakres sprzątania biura

Wśród standardowych zadań, jakie firma sprzątająca może wykonać należą:

  • odkurzanie i mycie podłóg,
  • wytarcie mebli i innych powierzchni,
  • sprzątanie łazienek,
  • opróżnianie koszy na śmieci,
  • podlewanie kwiatów.

Zakres usług zazwyczaj jest ustalany indywidualnie, zgodnie ze specyfiką biura oraz potrzebami Klientów.

Usługi dodatkowe

Sprzątanie Warszawa nie musi ograniczać się do podstawowego zakresu. Każdy Klient ma prawo za dodatkową opłatą zamówić usługi dodatkowe u firmy sprzątającej, jeżeli tylko zgodzi się ona na ich wykonanie. Może to być:

  • sprzątanie obiektu po imprezie firmowej,
  • mycie okien,
  • przypilnowanie fachowców, których zadaniem jest usunięcie usterek powstałych na terenie biura.

Pamiętaj, że wybór firmy sprzątającej nie może być przypadkowy. Współpraca powinna być satysfakcjonująca, a będzie jeżeli już na samym początku zostaną klarownie ustalone jej zasady.

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.